Online Araç Randevu Sistemi, Resmi Araç Muayene hizmeti veren kurumdan bağımsız özel hizmet vermektedir. Web sitemiz üzerinden oluşturduğunuz araç muayene randevularını Resmi Araç Muayene hizmeti veren kurum internet sitesi üzerinden hiç bir ücret ödemeden sizin adınıza alıyoruz, danışmanlık hizmetine ihtiyaç duymuyorsanız randevunuzu ücretsiz olarak kendiniz de alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sizden hizmet bedeli talep ediyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen Hizmet Şartlarına göz atın.Resmi Araç Muayene hizmeti veren kurum ile hiç bir bağlantımız yoktur.

Muayene Ücretleri

Muayene Ücretleri (İSTASYONDA SADECE NAKİT & KREDİ KARTI GEÇERLİDİR)


2020 Yılı Fiyat Listesi (KDV Dahildir)
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 503.86 TL (NAKİT & KREDİ KARTI)
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 372.88 TL (NAKİT & KREDİ KARTI)
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 189.98 TL (NAKİT & KREDİ KARTI)

2021 Yılı Egzoz Emisyon Muayene Fiyat Listesi (KDV Dahildir)
Gazı Emisyon ölçümü 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle KDV dahil 87,28 TL’dir

Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecek ise T.C Ulaştırma Bakanlığınca belirlenir.
Araç muayene gecikme ücretleri 2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen her ay (30 gün üzerinden hesaplanarak) için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.
Not: Araç muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olduğu istasyonlarda tespit edilerek belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz.
Bu araçlar muayene tekrarını, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırabilirsiniz..
Araç muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti yeniden alınarak tekrar randevu alarak baştan gitmeleri gerekir.